Die Kosovo Ministerin für Integrim: Vlora Citaku, von der PDK Partei des Hashim Thaci, hat das gerade gesagt, das es im Kosovo wie bei den Taliban zugeht und keine Korruption und Kriminalität bekämpft wird.

Sehr Prominente Partei Mitglieder der PDK, wurden wegen Kriegs Verbrechen verhaftet, darunter Sami Lushtaku, S. Selimi, ebenso Etliche verurteilt, darunter erneut Hashim Thaci Verwandte, wie [Links nur für registrierte Nutzer]
Der Auftrags Killer Sylejman Selimi, wird wegen Kriegs Verbrechen von der EULEX angeklagt: ebenso Sami Lushtaku verhaftet!

Schwer Verbrecher aus der Gashi Familie, laufen frei herum in Deutschland, denn es ist ein besonders prominenter Kosovo Verbrecher Clan. Andere haben neue Identiäten in Albanien erhalten.

Revoltohet Vlora Çitaku: Nuk na duhet liberalizimi në një shtet taliban
7 Qershor, 2013 | Postuar në: Rajoni | Shkruar nga: TemA
[Links nur für registrierte Nutzer]

v_105935Ministrja e Integrimit, Vlora Çitaku, i është kundërpërgjigjur deklaratave të hoxhës Shefqet Krasniqi, që i sugjeroi asaj që të merrej me punët e saj e jo më hoxhallarët.

Çitaku pati kundërshtuar deklaratat e hoxhë Irfan Salihut që pati vënë në dyshim moralin e femrave shqiptare.

“Pikë së pari, agjenda europiane dhe konteksti kulturor e politik nuk janë kontekste të shkëputura, por ndërveprojnë njëra me tjetrën. As njëra e as tjetra nuk mund të përmbushen/ndërtohen/shkatërrohen vetëm nga një individ! E dyta, ata që më thonë merru me viza e këqyri punët tua u them: Po, me viza po merrem dhe do të merrem. Po asgjë nuk na duhen vizat në një shtet talibanesk! Dhe mos më thoni tani Jo luftojeni krimin e korrupsionin se ato Janë rreziku i vërtetë, sepse pajtohem plotësisht! Po prania e korrupsionit nuk e amneston fundamentalizmin! Unë kam me i luftu të dyja!”, shkruan Çitaku në rrjetin social, Facebook./ep

[Links nur für registrierte Nutzer]